Mac BioDiesel

Recrutare : Află ce ne-am dori de la un nou coleg

Ce căutăm la un nou coleg?

Să fie profesionist, onest, implicat, să fie atent la detalii, serios.

Căutăm mai ales persoane capabile să lucreze în echipa şi dornice să înveţe.

Să lucrezi cu noi înseamnă să beneficiezi de lucrul într-o fabrică nouă alături de o echipă tânăra, dinamică, proactivă şi motivată să aibă succes.

Dezvoltarea fiecărui colaborator este pentru noi o miză extrem de importantă în îmbunătăţirea constantă a calităţii biodieselului pentru clienţii noştri!

Oferte locuri de muncă: Aici poţi aplica pentru locul de muncă dorit în cadrul societăţii MAC FARMACONS

Inginer chimist – chimie organică – Juc-Herghelie, jud. Cluj 1 post

Candidatul ideal:

  • studii tehnice finalizate
  • experienţă în domeniul biodiesel reprezintă un avantaj
  • organizat
  • dinamic

Cerinţe obligatorii :

  • Experienţă în chimia organică: minimum 2 ani;
  • Cunoscător al limbii engleze;
  • Studii tehnice finalizate;
  • Permis de conducere categoria B: minimum 1 an;
  • Cunoştinţe operare PC;
  • Portofoliu de clienţi – avantaj.

RESPONSABILITĂŢI:

  • Efectuează analizele conform standardelor pentru ulei şi biodiesel;
  • Realizează reţeta optimă pentru obţinerea unui biodiesel conform standard SR EN 14214;
  • Contactează furnizori pentru aditivi şi reactivi;
  • Identifică soluţii de corectare a parametrilor ce nu corespund cu standardul în vigoare;
  • Elaborează şi monitorizează realizarea producţiei;
  • Oferă suport tehnic şefului de producţie;
  • Realizează raportări specifice activităţii.

BENEFICII:

  • Condiţii atrăgătoare de salarizare;
  • Laptop;
  • Telefon mobil;
  • Posibilităţi de dezvoltare continuă a carierei şi de pregătire profesională.

Trimite CV la adresa cariere@farmacons.ro

ro_RORomanian